Czwarta generacja Apple Watch Series 4 została zaprezentowana publiczności we wrześniu 2018 roku. Prezentacja nowego modelu inteligentnych inteligentnych zegarków Apple odbyła się podczas dorocznego wydarzenia Apple Special Event.

Wśród najważniejszych innowacji nowego Apple Watch Series 4 należy wymienić: większy rozmiar wyświetlacza, zaktualizowany projekt, nowe wypełnienie sprzętowe, nową funkcjonalność. Jeśli zwięźle opisujesz nowość – bardzo fajny gadżet!

 

Zegarek Apple Watch Series 4 Smart Watch

Jedną z innowacji w projekcie Apple Watch Series 4 był większy rozmiar zegarka. Tak jak poprzednio, inteligentne zegarki Apple były prezentowane w dwóch rozmiarach (38 i 42 mm). Liczba rozmiarów nie wzrosła, same wymiary wzrosły. Teraz kupujący ma do wyboru opcje 40 i 44 mm.

Większe wymiary fizyczne zegarka Apple Watch Series 4 pozwoliły na większy wyświetlacz. Ta okoliczność sama w sobie przyczyniła się do dopasowania proporcji ciała i ostatecznie zmieniła ogólne postrzeganie wyglądu gadżetu.

Drugą rzeczą, która przyciąga wzrok po ekranie o większej przekątnej, są węższe ramki wokół wyświetlacza. Są one teraz prawie niewidoczne i w połączeniu z nowym ekranem tworzą wrażenie wyświetlania na całej powierzchni czołowej. Ogólnie rzecz biorąc, zegarek wygląda bardzo stylowo i fajnie.

Ekran Apple Watch Series 4

Zgodnie z oficjalnymi twierdzeniami Apple, nowy model zegarka ma ekran o 30 procent większy w porównaniu z poprzednim modelem. Według producenta nowy wyświetlacz OLED został wyprodukowany przy użyciu nowej technologii, która umożliwiła wyprodukowanie wysokiej jakości ekranu, który zużywa mniej energii.

Ta okoliczność umożliwiła zwiększenie przekątnej ekranu, zwiększenie rozdzielczości matrycy i utrzymanie żywotności baterii zegarka Apple na tym samym poziomie co w poprzednim modelu. Godziny mogą pracować w trybie aktywnego używania przez 18 godzin.

Inną sztuczką, która pozwoliła utrzymać żywotność baterii na tym samym poziomie, jest technologia, która pozwala wyświetlaczowi regulować częstotliwość odświeżania obrazu. W przypadku obrazów statycznych częstotliwość odświeżania wynosi 30 Hz, aby wyświetlić zawartość dynamiczną, wyświetlacz przełącza się w tryb 60 Hz.

Wyświetlacz 40 mm model Apple Watch Series 4 ma rozdzielczość 394 x 324 pikseli (przypomnij, model 38 mm Apple Watch Series 3 miał rozdzielczość 340 x 272 px)

Duży 44 mm Apple Watch Series 4 ma wyświetlacz o matrycy 448 x 368 pikseli (model 42 mm Apple Watch Series 3 otrzymał ekran o rozdzielczości matrycy 390 x 312 pikseli)

Wydajność Apple Watch Series 4

Wydajność Apple Watch Series 4 zapewnia nowy, wydajny chipset Apple S4, który zawiera procesor graficzny PowerVR i dwurdzeniowy procesor. Według twórców, nowy procesor zapewnia dwukrotny wzrost wydajności w porównaniu z Apple Watch Series 3.

W praktyce użytkownicy będą mogli ocenić wzrost wydajności Apple Watch Series 4 nie tylko w wymagających aplikacjach, ale także podczas wykonywania normalnych operacji. Interakcja z interfejsem systemu operacyjnego stała się bardziej komfortowa, aplikacje działają natychmiast bez żadnych opóźnień.

Osobisty asystent medyczny na nadgarstku

Przedstawiciele Apple nie ukrywają, że poważnie atakują segment opieki zdrowotnej. Nowy gadżet to nie tylko zaktualizowany model inteligentnych zegarków, to pierwszy krok w kierunku dbania o zdrowie konsumentów.

Wszystko wskazuje na to, że Apple Watch Series 4 otwiera nowy kamień milowy w rozwoju inteligentnych zegarków, które mogą przyczynić się do szerszej dystrybucji ekosystemu urządzeń Apple.

Jedną z najważniejszych innowacji Apple Watch Series 4 jest monitor pracy serca. Pozwala monitorować puls właściciela zegara i dawać sygnał alarmowy w odpowiednim czasie, jeśli rejestrowane są odchylenia od częstości akcji serca.

Równie ważną innowacją była rewelacyjna aplikacja EKG, w której zastosowano ekskluzywny system elektrod przechodzących przez szafirowy kryształ-tył zegarka.

Początkowo ta funkcja zegarka Apple Watch Series 4 stanowiła problem dla kardiologów. Byli przekonani, że nowa aplikacja EKG nie będzie działać wystarczająco dobrze i założyła wiele fałszywych trafień.

Gdyby obawy te zostały potwierdzone, duża liczba ludzi musiałaby bez żadnych powodów udać się do placówek medycznych. Jednak statystyki pokazują, że obawy te nie były uzasadnione. Ponadto nie odnotowano pojedynczych przypadków, gdy zegarki Apple Watch Series 4 pomogły zachować zdrowie i życie ich właścicieli.

Dane techniczne Apple Watch Series 4 w infografice


Procesor
Apple S4
2 Core


Wyświetlacz
40 – 1.57″, 394 x 324 px
44 – 1.78″, 448 x 368 px


Pamięć RAM
DDR


Pamięć RAM
16 Gb


Wi-Fi 802.11
b/g/n


NFC
Yes


Bluetooth
wersja
5.0, LE


Akumulator
Li-Po
000 mAh


Wersja
watchOS 5.0-5.1.3


Bezprzewodowe ładowanie
Yes


Masa (body)
40 / 48 g


Wymiary
40 x 34 x 10.7 mm
44 x 38 x 10.7 mm