Elegancki zegarek pierwszej generacji Apple Watch Series 1 ukazał się 9 września 2014 r. Podczas regularnej konferencji prasowej Apple w Flint Performing Arts Center w Cupertino.

Pierwszy inteligentny zegarek Apple, Apple Watch 1, został zaprezentowany publicznie przez prezesa Apple’a, Tima Cooka.

 

Zegarek Apple Watch Series 1 Smart Watch

Wdrożenie projektu i wykorzystanie użytych materiałów zależy od wersji „Smart Watch” Apple Watch 1.

Przypomnijmy, że w każdej generacji inteligentnych zegarków są 3 wersje: Apple Watch Sport, Apple Watch, Apple Watch Edition. Każdy typ zegarka wykorzystuje indywidualne stopy metali.

Obudowy typowych modeli Apple Watch Series 1 są wykonane ze stali nierdzewnej i aluminium. Wysokiej klasy Apple Watch Edition wykorzystywał tak cenne materiały, jak 18-karatowe żółte i różowe złoto. W każdym razie wszystkie są zaprojektowane tak, aby wyglądać wspaniale, aby spełnić indywidualne potrzeby fizyczne w codziennym noszeniu urządzenia na nadgarstku.

Z tego powodu zegarki są dostępne w dwóch rozmiarach skrzynek – 38 mm i 42 mm. Co więcej, inteligentny zegarek Apple Watch 1 można dostosować do noszenia na lewej lub prawej ręce. Gadżet otrzymał ochronę przed wilgocią i kurzem, co odpowiada standardowemu IPX7. Urządzenie jest w stanie wytrzymać krótkie, 30-minutowe zanurzenie w wodzie na głębokość jednego metra.

Lista dostępnych zegarków Apple Watch Series 1

Stal nierdzewna, stal nierdzewna, Space Grey Aluminium, 18-karatowe różowe złoto

18-Karat Yellow Gold

18-Karat Yellow Gold

Stainless Steel

Stainless Steel

Space Black Stainless Steel

Space Black Stainless Steel

Silver Aluminum

Silver Aluminum

18-Karat Rose Gold

18-Karat Rose Gold

Space Gray Aluminum

Space Gray Aluminum

W praktyce okazało się, że przy projektowaniu zegarków Apple Watch 1 smart wszystko zostało przemyślane w najmniejszym szczególe. W zależności od użytych materiałów wygląd i styl zegarka zmienił się drastycznie. W ten sposób pojawiła się szeroka gama urządzeń, a pięknie zaprojektowane i stworzone bransoletki, sprzączki i klamry dają ostateczny efekt.

Wśród odmian bransoletek są: bransoletka link, opaska sportowa, skórzana pętla, klasyczna klamra, nowoczesna klamra, pętla milanese.

Sport band

Sport band

Modern buckle

Modern buckle

Milanese loop

Milanese loop

Link bracelet

Link bracelet

Leather loop

Leather loop

Classic buckle

Classic buckle

Wybierz Apple Watch Series 1 dla każdego smaku

Ilu ludzi – tyle opinii. To dobrze znane przysłowie można przeformułować i zastosować w kontekście dostosowywania wyglądu Apple Watch Series 1, ponieważ, cóż, inteligentne zegarki mają takie możliwości.

W końcu tarcza takich urządzeń jest niczym innym jak znajomym wyświetlaczem, który może wyświetlać prawie każde zdjęcie. Oczywiście, w ramach swoich możliwości zależy to od fizycznego rozmiaru ekranu, rozdzielczości matrycy i transferu kolorów.

W rzeczywistości możesz uzyskać miliony unikalnych godzin. Każdy zegarek Apple Watch 1 jest wyposażony w wiele gotowych szablonów wybierania numerów, od klasycznych do postaci z gier. Jednocześnie większość szablonów można dostosowywać, mogą zmieniać kolory, wybierać elementy projektu i dodawać nowe funkcje.

Simple

Simple

Motion

Motion

Modular

Modular

Chronograph

Chronograph

Wydajność Apple Watch Series 1

Zegarki Apple Watch Series 1 opierają się na jedno-rdzeniowym chipie SiP (System in Package) Apple S1, zaprojektowanym na mikroarchitekturze ARMv7-A i wyprodukowanym w technologii Samsung 28nM.

Nawiasem mówiąc, podobno Samsung był głównym dostawcą kontraktowym kluczowych komponentów do produkcji inteligentnych zegarków, takich jak pamięć RAM i pamięć flash NAND. Jednak demontaż pierwszych urządzeń pokazał pamięć RAM i pamięć flash firmy Toshiba i Micron Technology.

Chip Apple S1 działa z maksymalną częstotliwością zegara 520 MHz, pamięć podręczna pierwszego poziomu (pamięć podręczna L1) zawiera 32 KB pamięci, pamięć podręczna drugiego poziomu (pamięć podręczna L2) wynosi 256 KB. Odpowiedzialny za pracę graficznego akceleratora graficznego PowerVR SGX543.

Wyświetlacz Apple Watch Series 1

Oglądaj Apple Watch 1 otrzymał ekran OLED Retina z technologią Force Touch (zdolność czujnika do rozpoznawania siły nacisku). W zależności od wersji urządzenia wyświetlacz jest pokryty kryształem glinokrzemianowym lub szafirowym. W zależności od fizycznego rozmiaru modelu zegarka używany jest inny rozmiar matrycy przy tej samej gęstości pikseli na cal:

dla modelu 38 mm: przekątna 1,32 cala, rozdzielczość 272 × 340 pikseli, 326 PPI
dla modelu 42 mm: przekątna 1,5 cala, rozdzielczość 312 × 390 pikseli, 326 PPI

Wypychanie sprzętu Apple Watch Series 1

Po lewej stronie zegara znajdują się gniazda na mikrofon i głośnik. Po prawej stronie znajdują się elementy sterujące: koło Digital Crown i podłużny przycisk kołysania pod nim. Koło służy do realizacji funkcji przewijania lub powiększania, w zależności od scenariusza.

Kliknięcie koła powraca do ekranu głównego. Przycisk kołysania jest potrzebny, aby zadzwonić do 12 ulubionych abonentów, którzy mogą zadzwonić lub wysłać wiadomość.

W dolnej części ciała znajdują się czujniki tętna, które są diodami LED i fotodiodami widma widzialnego i podczerwonego. Inteligentny zegarek pierwszej serii nie ma jednak wbudowanego odbiornika GPS.

Nawigacja Apple Watch Series 1

Aby określić ich lokalizację i nawigację, korzystają z danych sparowanego smartfona iPhone’a. Zegarek jest wyposażony w napęd liniowy „Taptic Engine”, który zapewnia taktyczną informację zwrotną, gdy otrzymasz ostrzeżenie lub powiadomienie (lub innymi słowy, aby wykonać funkcję wibracji)

Wbudowana pamięć Apple Watch Series 1

Wszystkie wersje inteligentnych zegarków Apple Watch pierwszej generacji są wyposażone w pamięć danych o pojemności 8 GB. Jednocześnie możliwe jest przechowywanie do 2 GB muzyki i do 75 Mb zdjęć. W sumie około 6 Gb jest dostępne do przechowywania danych użytkownika. Gdy Apple Watch 1 jest sparowany z telefonem iPhone, cała muzyka na tym smartfonie jest również dostępna do użytku w Apple Watch.

Nie mają one częstego i wbudowanego modułu kamery, jak w przypadku brakującego modułu GPS, Apple Watch korzysta z kamery telefonu i jako wyszukiwarka wideo.

Możliwości komunikacji Apple Watch Series 1

Wśród możliwości komunikacyjnych można znaleźć: Bluetooth w wersji 4.0, adapter Wi-Fi obsługujący standardy 802.11 b / g, istnieje technologia czujników NFC, do realizacji płatności zbliżeniowych w Apple Pay. Aby określić jego pozycję w przestrzeni, urządzenie jest wyposażone w czujniki żyroskopowe i akcelerometr.

Moc i autonomia Apple Watch Series 1

Autonomia urządzenia zapewnia baterię o pojemności 205 mAh. Dla efektywnego wykorzystania gadżetu zaleca się codzienne ładowanie, często wyposażone w adapter indukcyjny z zaciskami magnetycznymi. Producent twierdzi, że przez 1000 cykli ładowania akumulator będzie się lekko zużywał, co szacuje się na około dwadzieścia procent.

Oprogramowanie Apple Watch Series 1

Apple Watch uruchamia system operacyjny watchOS, którego interfejs to okrągłe ikony aplikacji wyświetlanych na głównym ekranie. Piktogramy są kontrolowane za pomocą ekranu dotykowego lub koła znajdującego się z boku zegarka.

Jak wspomniano wcześniej, Apple Watch 1 może odbierać powiadomienia, wiadomości i połączenia telefoniczne od sparowanego iPhone’a. System operacyjny obsługuje funkcję „Handoff” do wysyłania treści z Apple Watch na urządzenie z systemem iOS lub macOS i działa jako wizjer aparatu iPhone.

Aplikacje Smart Watch firmy Apple Watch są domyślnie zaprojektowane do interakcji z „starszymi” kolegami działającymi na iOS, takimi jak poczta, telefon, kalendarz, wiadomości, mapy, muzyka, zdjęcia, przypomnienia, zdalne, zapasy i portfel.

Korzystając z aplikacji Aktywność i trening, właściciel może śledzić swoją aktywność fizyczną i wysyłać dane z powrotem do iPhone’a w celu wykorzystania w swojej aplikacji Health i innym oprogramowaniu HealthKit.

Wraz z wydaniem systemu operacyjnego watchOS 4 zaprzestano obsługi telefonu iPhone 5, który wymagał od użytkowników korzystania z modelu telefonu nie niższego niż iPhone 5S z zainstalowaną wersją systemu operacyjnego nie niższą niż iOS 11, aby korzystać z watchOS 4.

Apple Watch, wciąż pracujący na watchOS 3 lub niższym, pozostaje kompatybilny z iPhone 5. Ponadto wersja watchOS 5 nie będzie obsługiwać Apple Watch pierwszej generacji.

Dane techniczne Apple Watch Series 1 w infografice


Procesor
Cortex-A7
2 Core, 520 MHz


Wyświetlacz
38 – 1.32″, 272×340 px
42 – 1.50″,  312×390 px


Pamięć RAM
DDR
512 Mb


Pamięć RAM
8 Gb


Wi-Fi 802.11
b/g/n


NFC
Yes


Bluetooth
wersja
4.0, LE


Akumulator
Li-Po
250 mAh


Wersja
watchOS 3.0-5.1.3


Bezprzewodowe ładowanie
Yes


Masa (body)
30 g


Wymiary
38.6 x 33.3 x 10.5 mm
42.5 x 36.4 x 10.5 mm