iPad Pro 2018 i jego cechy stały się znane podczas prezentacji dla publiczności na następnej konferencji prasowej Apple Corporation, która odbyła się 30 października 2018 r. w Brooklynie w USA.

Pomimo tego, że dzisiaj pojawiły się inne nowe produkty (nowe modele MacBooka Air i Maca mini), to właśnie prezentacja nowego iPada Pro 2018 wywołała falę emocji, a prezentacja urządzenia została powitana długimi oklaskami.

Nie ma wątpliwości, że tablet iPad Pro jest bardzo popularny wśród konsumentów, ponieważ możliwości gadżetu zwiększają się z roku na rok, o czym dyrektor Apple Tim Tim Cook nie zapomniał zauważyć, gdy pokazał slajd o imponującej wielkości sprzedaży przekraczającej sprzedaż wielu producentów laptopów.

Nawiasem mówiąc, wydajność nowego iPada Pro 2018, a tym samym jego możliwości w rozwiązywaniu różnych problemów, przewyższają wiele modeli nowoczesnych laptopów. Najwyraźniej dlatego urządzenie zostało poświęcone wystarczająco dużo uwagi zarówno producentowi, jak i opinii publicznej.

Projekt i obudowa iPada Pro 2018

iPad Pro 2018 nie był tylko kolejnym tabletem z profesjonalnego modelu, ale okazał się głęboko przemyślanym i przerobionym urządzeniem z nowym, bardziej atrakcyjnym projektem, który ma bardzo technologiczne wypełnienie.

Wszystko to pozwoli ci spojrzeć na tablety na nowo, jako urządzenia ery post-komputerowej, jak pierwotnie wymyślił Steve Jobs.

Przedstawiono nowe tablety o przekątnych ekranach 11 i 12,9 cala. Ciało gadżetu jest wykonane w nowym stylu i zaczęło bardziej przypominać smartfony iPhone’a, mające podobne krawędzie, zaokrąglone krawędzie i stało się zauważalnie cieńsze niż jego poprzednik.Maszyny mają minimalistyczny wygląd, który zdradza ich doskonały wygląd.

Oryginalny obraz iPad Pro 2018

iPad Pro 2018 ma znacznie mniejszą wagę, która osiąga 630 gramów. Ale nie jest to zaskakujące, ponieważ tablet nie ma małych wymiarów. Niemniej jednak, dzięki przemyślanej konstrukcji, urządzenie nie wygląda na masywne.

Dostępne są następujące kolory karoserii: srebrny, szary kosmiczny.

Ekran iPad Pro 2018

W zależności od wersji dostępne są dwie opcje rozmiaru ekranu Aypad Pro 2018. Klienci mogą wybrać odpowiednie urządzenie o przekątnej ekranu 11 i 12,9 cala. Wyświetlacz ma bardzo dobre odwzorowanie kolorów, wyświetlane obrazy są jasne i soczyste.

Oryginalny obraz iPad Pro 2018

Matryca 12,9-calowy model Aypad Pro 2018 ma rozdzielczość 2732 x 2048 pikseli, co odpowiada gęstości 264 PPI.

Ta liczba jest zauważalnie niższa niż flagowych modeli iPhone’a. Ale w codziennym użytkowaniu fakt ten nie wpłynie na komfort codziennej pracy.

Ze względu na fakt, że matryca jest wykonana w technologii IPS, ekran iPada Pro 2018, pod względem jakości tworzonego obrazu, traci na produktach z matrycą OLED, która okazuje się znacznie lepsza od czerni.

Przy okazji, ten model tabletu ma największy ekran z całej linii iPadów wyprodukowanych przez Apple.

Tak więc, wraz ze wzrostem przekątnej wyświetlacza, nastąpi wzrost grupy docelowej. Ten gadżet spodoba się zarówno profesjonalistom, jak i graczom.

Urządzenie wykorzystuje nowy typ ekranu, który producent zwany Liquid Retina, oraz technologie True Tone i ProMotion sprawiają, że jest wspaniały i reaguje szybciej.

Kamery iPad Pro 2018

iPad Pro 2018 ma nowy 12-megapikselowy moduł aparatu obsługujący technologię Smart HDR. Nowy aparat doskonale nadaje się do robienia zdjęć, nagrywania filmów w jakości 4K, skanowania dokumentów i wielu innych.

Ale w taki czy inny sposób możliwości fotograficzne tabletu nie są tym, za co kupują, a fakt ten jest dobrze znany zarówno kupującym, jak i inżynierowi Apple. Nie należy spodziewać się niesamowitych zdjęć, które użytkownik pokaże, pokazując je w sieciach społecznościowych.

Główny aparat nie ma teleobiektywu, jak w topowych smartfonach iPhone XS (Max), ale ma funkcję pięciokrotnego przybliżenia cyfrowego. Oczywiście nie ma mowy o jakiejkolwiek przyzwoitej jakości obrazu. Ale w pewnych sytuacjach życiowych wystarczy to do zrobienia jakiegoś zdjęcia.

Przednia kamera jest oparta na 7-megapikselowym czujniku z obiektywem f / 2.2. Istnieje wsparcie dla technologii TrueDepth, która obejmuje zarówno uzyskiwanie zdjęć, jak i identyfikację właściciela urządzenia.

Oryginalny obraz iPad Pro 2018

Nie należy oczekiwać wysokiej jakości zdjęć z tego aparatu. Ale jego możliwości są wystarczające do „selfie” i realizacji połączeń wideo.

iPad Pro 2018 Wydajność

Za wydajność tabletu odpowiada najnowszy, wydajny procesor Apple A12X Bionic, wykorzystujący technologię uczenia maszynowego. Według oficjalnych informacji, jest to najszybszy procesor, jaki kiedykolwiek wyprodukował Apple.

Nowy układ scalony przyczyni się do wysokiej wydajności operacji wielozadaniowych, a wiele zadań zostanie rozwiązanych w kilku ruchach. Użytkownicy, którzy pracują zarówno z grafiką, jak i graczami, również odczują wzrost wydajności. Nowy procesor Apple A12X Bionic ma dwukrotnie większą wydajność niż jego poprzednik.

Możliwości komunikacyjne i nawigacja
Możliwości komunikacyjne nowego iPada Pro 2018 są ulepszone dzięki zastosowaniu portu USB-C, który nie tylko zapewnia niezrównaną wydajność przesyłania danych, ale także umożliwia podłączenie różnych urządzeń peryferyjnych, takich jak kamera, w celu bezpośredniego przesyłania obrazów.

Czujniki

Aby wykonać wiele funkcji tabletu wyposażono w czujniki: ID twarzy, trzyosiowy żyroskop, akcelerometr, barometr, czujnik światła otoczenia.

Na szczególną uwagę zasługuje obsługa Apple Pencil, która otworzy nowe możliwości twórcze dla osób zajmujących się rysowaniem i przetwarzaniem obrazów.

Ponadto nowy ołówek firmy Apple jest niezwykle wygodny, ponieważ ma zdolność przyklejania się do krawędzi tabletu za pomocą silnych magnesów. W tej pozycji rozpoczyna proces ładowania bezprzewodowego, co czyni go prawdziwie rewolucyjnym rozwiązaniem.

Ponadto Apple Pencil obsługuje gest Double Tap, który włącza dodatkowe funkcje. Na przykład możesz zmienić pędzel lub przejść do trybu gumki. Nowa, inteligentna klawiatura Folio zapewnia doskonałe pisanie i eleganckie zabezpieczenie przedniej i tylnej projekcji tabletu.

System bezpieczeństwa

Najnowsze modele iPhone’a mają wpływ na bezpieczeństwo, nowy iPad Pro 2018 otrzymał system rozpoznawania twarzy posiadacza Face ID, który zapewnia niezawodne odblokowanie urządzenia niezależnie od jego orientacji, zarówno krajobrazowej, jak i portretowej.

Oryginalny obraz iPad Pro 2018

Oczywiście nowy system Face ID, oprócz odblokowania tabletu, bierze również aktywny udział w procesie autoryzacji aplikacji i systemów płatności.

Bateria iPad Pro 2018

iPad Pro 2018 jest wyposażony w bardzo pojemną baterię o pojemności 9720 mAh i 18-watową ładowarkę standardową USB-C. A jednak urządzenie nie może zaskoczyć rekordowej żywotności baterii. Ten wskaźnik jest „piętą achillesową” nowego modelu komputera typu tablet.

Jeśli używasz tabletu jak zwykle – przeglądaj strony w Internecie, czytaj pocztę i dokumenty, nie ma żadnych specjalnych skarg na działanie urządzenia. Ale nie zapominaj, że mówimy o profesjonalnej wersji gadżetu i do konsumpcji treści możesz wybrać coś prostszego i tańszego.

Powinien zacząć ładować iPada Pro 2018 bardziej wymagające zadania, aby poziom naładowania baterii zaczął topnieć na naszych oczach. Fakt, że urządzenie będzie w stanie zapewnić autonomiczną pracę każdego dnia przez cały dzień dzięki „kreatywnym” scenariuszom użytkowania, rodzi bardzo poważne wątpliwości.

Nie ma cudów, a za wszystko trzeba zapłacić w tym życiu, to stwierdzenie jest w pełni prawdziwe dla profesjonalnej linii tabletów Apple od 2018 roku. Wydajne napełnianie w trybie aktywnego użytkowania bezlitośnie zużywa żywotność baterii pomimo jej niewielkiej pojemności.

Ale nie ma dobra bez dobra, jak mówią. Baterię tabletu iPad Pro 12.9 można w pełni naładować w ciągu zaledwie dwóch i pół godziny. Biorąc pod uwagę dość dużą pojemność wbudowanej baterii (która osiąga pojemność wielu banków mocy), jest to dość dobry wskaźnik, który może przynajmniej w jakiś sposób zrekompensować „apetyty” zużycia energii.

Mocne i słabe strony iPada Pro 2018

IPad Pro 2018 jest w zasadzie bardzo dobrym urządzeniem, które oferuje swoim klientom wiele możliwości realizacji ich kreatywnego potencjału, aby używać tabletu w różnych scenariuszach pracy.

Oczywiście Apple pozycjonuje to urządzenie jako kompletny zamiennik laptopa, ponieważ wydajność iPada Pro 2018 jest tak wysoka, że ​​wyprzedza większość sprzedawanych laptopów.

Ale tutaj firma nie jest sprytna, ponieważ wysoka wydajność, która jest dostarczana głównie przez wystarczająco mocny procesor, nic nie znaczy. Oprócz wydajności użytkownicy technologii komputerowej potrzebują pełnego zakresu narzędzi programowych do pełnoprawnej pracy i rozwiązywania przydzielonych zadań.

Czy system operacyjny i aplikacje dostępne dla systemu iOS mogą w pełni zastąpić pełnoprawny komputer? To kolejne pytanie i nie spieszyłbym się z odpisaniem palety komputerów Mac. W sprawach związanych z tworzeniem oprogramowania prawie każdy komputer typu tablet „wysysa” pełnowartościowy komputer, laptop.

Oczywiście dla większości scenariuszy codziennego użytku wystarczy iPad Pro 2018. Zwłaszcza jeśli chodzi o konsumpcję treści (surfowanie po Internecie, czytanie poczty, sieci społecznościowe, przeglądanie zdjęć i materiałów wideo), wprowadzanie drobnych zmian w dokumentach biurowych i innych zadaniach.

Idealnie pasuje do nowego tabletu iPad Pro 2018 dla artystów, ponieważ urządzenie obsługuje Apple Pencil drugiej wersji, co znacznie poprawia komfort codziennego użytkowania i ładowania akcesoriów.

I wszystko byłoby niczym, ale w dużej beczce z miodem nazywa się iPad Pro 2018. Jak można się domyślić, urządzenie ma wątpliwą siłę.

Internet zdołał już obejść film słynnego blogera wideo JerryRigEverything, który bez żadnego wysiłku patrzył na model komputera typu tablet na kota.

Wielu innych blogerów i ankieterów szybko uspokoiło potencjalnych nabywców, mówiąc, że nie wszystko jest takie złe, a podczas normalnego użytkowania nie ma się czym martwić. w każdym razie można zauważyć, że jakość produktów Apple znacznie spadła.

I to wszystko pomimo faktu, że produkty firmy „Apple” często mają wyjątkowe cechy, a podobne rozwiązanie po prostu nie jest przestrzegane przez konkurentów. Dlatego trzeba poświęcić coś i kompromis.

To stwierdzenie dotyczy bezpośrednio rozważanego Pad Pro 2018, ponieważ nie ma jeszcze alternatywy dla niego i pozostaje polegać wyłącznie na dokładności użytkownika, aby nie zginać tak kosztownego zakupu.

Pozytywne strony iPada Pro 2018

  • Duży, wysokiej jakości wyświetlacz
  • Świetna akustyka
  • Potężny system operacyjny z pudełka iOS 12

Negatywne strony iPada Pro 2018

  • Niski czas pracy baterii
  • Brak gniazda słuchawkowego 3,5 mm
  • Niska siła urządzenia

Dane techniczne Apple iPad Pro 2018 w infografice


Procesor
Apple A12
6 core / 2 x 2.5 + 4 x 1.6 GHz


Wyświetlacz
Retina HD 12.9″
2048 x 2732 px


Pamięć RAM
DDR
4 Gb


Pamięć RAM
64, 256, 512 Gb


Aparat główny
przysłona ƒ/ 1.8
12 Mpx / 4K video


Przedni aparat
przysłona ƒ/ 2.2
7 Mpx / 1080p video


Bluetooth
wersja
5.0


Akumulator
Li-Po
9720 mAh


GSM
HSPA
LTE


Wi-Fi 802.11
a/b/g/n/ac


NFC
Yes


A-GPS
GLONASS


Bezpieczeństwo
FaceID


SAR
0.00 W/kg


Szybkie ładowanie
Yes


Bezprzewodowe ładowanie
No


Wersja
iOS 12


Złącza
USB-C


Masa
631  g


Wymiary
280.6 x 214.9  x 5.9 
mm