Który model smartwatch Apple Watch wybrać i kupić w 2021 roku? Ten artykuł zawiera odpowiedź na to pytanie. Krótka odpowiedź brzmi: wybierz według swojego budżetu dowolny z dostępnych modeli Apple Watch Series 3, 4 lub 5. Ale jeśli chcesz tylko kupić rzeczywisty model inteligentnych zegarków Apple i nie zawracać sobie głowy wyborem.

Ale jeśli chcesz zrozumieć ten problem bardziej szczegółowo i dokonać naprawdę odpowiedzialnego, maksymalnie zrównoważonego wyboru, przeczytaj ten artykuł w całości. Celem tego artykułu jest dostarczenie informacji do przemyślenia. Tak czy inaczej, tylko Ty możesz podjąć ostateczną decyzję.

Krótki przegląd funkcji modeli Apple Watch

Zazwyczaj w 2020 r. Nadal można kupić nowe inteligentne zegarki Apple dowolnej serii. Oczywiście pierwsza i druga seria zegarków Apple Watch prawie stała się rzadkością, a jednak na rynku wciąż można je kupić.

W związku z powyższym uznaliśmy, że konieczne jest przejrzenie całej gamy modeli inteligentnych zegarków Apple i krótkie przedstawienie funkcji każdej serii.

Smartwatch Apple Watch Series 1

Apple Watch Series 1

Oryginalny obraz Apple Watch Series 1

Apple Watch Series 1 zaczął sprzedawać w kwietniu 2015 r. Od 2020 r. Ta seria inteligentnych zegarków jest szczerze przestarzała, zarówno pod względem moralnym, jak i technicznym.

Jeśli uaktualnisz je do maksymalnej dostępnej wersji watchOS, przygotuj się na powolną i niewygodną pracę urządzenia.

Ponadto bateria tego gadżetu jest dość stara, ponieważ została wyprodukowana pięć lat temu. W większości przypadków lepiej jest minąć te godziny i nawet nie próbować kupować w 2020 roku.

Pomimo dość trudnych argumentów, Apple Watch Series 1 można zalecić do zakupu dla właścicieli starego iPhone’a 5. Począwszy od tego modelu smartfona, ogłasza się wsparcie dla Apple Watch Series 1.

Kolejnym potencjalnym celem inteligentnych zegarków z pierwszej serii są kolektory technologii Apple. Jeśli zdecydujesz się złożyć w domu pełną ofertę Apple Watch, nie ma żadnych opcji.

Smartwatch Apple Watch Series 2

Apple Watch Series 2

Oryginalny obraz Apple Watch Series 2

Podobnie jak w przypadku pierwszego zegarka, nowy zegarek Apple Watch Series 2 można nadal znaleźć na rynku, jeśli jest to pożądane. Jeśli nadal idziesz z iPhone’em 5 i nie zamierzasz go zmieniać, to jest twój wybór.

Począwszy od Apple Watch Series 3, minimalnym obsługiwanym modelem telefonu jest iPhone 5 S. Druga seria Apple Watch, podobnie jak pierwsza, została już wycofana i nie jest oficjalnie sprzedawana. Ale nadal dostępne do zakupu od niektórych sprzedawców – pozostałości zapasów.

Szczerze mówiąc przestarzałe Apple Watch Series 2 nie są zalecane do zakupu: nie są na sprzedaż oficjalnie i znacznie gorsze w porównaniu do rzeczywistego Apple Watch Series 3

Smartwatch Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 3

Oryginalny obraz Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 3 od początku 2020 roku jest nadal sprzedawany w oficjalnym sklepie Apple. Są opcją budżetową dostępną dla szerszego grona potencjalnych nabywców.

Pomimo nieco skromniejszej funkcjonalności, gorszej wydajności i skromniejszych specyfikacji, mają wszystko, czego potrzebujesz.

Po zakupie inteligentnych części Apple trzeciej serii, nie poczujesz się gorszy w niczym w porównaniu do modeli z serii 4 i 5.

Przez kombinację czynników: projekt, wydajność, funkcjonalność, cenę i trafność modelu – w większości przypadków zakup zegarka Apple Watch Series 3 w 2020 r. Można uznać za najlepszy wybór.

 

Smartwatch Apple Watch Series 4

Apple Watch Series 4

Oryginalny obraz Apple Watch Series 4

Apple Watch Series 4 to produkt, który nie jest już oficjalnie sprzedawany; zniknął już ze strony Apple. Winą jest sztandarowy zegarek Apple Watch Series 5.

Pomimo pewnych ulepszeń w inteligentnych zegarkach piątej serii, czwarta jest bardzo przyzwoitą opcją.

Większość właścicieli Apple Watch Series 4 nie planuje uaktualnienia do piątej serii. Dla wielu użytkowników zalety serii 5 nie są tak oczywiste. Nie wszyscy potrzebują nowej funkcji Always On Display i wbudowanego kompasu.

Cena Apple Watch Series 4 jest niższa niż piąta seria, ale dość często stawia kupującego przed trudnym wyborem.

W większości przypadków, jeśli wybierzesz między serią 4 a 5, to Apple Watch Series 4 jest najlepszym wyborem.

Praktycznie stosowane innowacje w piątej serii nie są tak liczne i nie są tak znaczące dla większości użytkowników, a cena jest znacznie wyższa.

Smartwatch Apple Watch Series 5

Apple Watch Series 5

Oryginalny obraz Apple Watch Series 5

Apple Watch Series 5 to najnowsza seria smartwatchów, która jest oficjalnie w sprzedaży.

Jeśli nie jesteś zainteresowany opcją budżetową w postaci Apple Watch Series 3 i chciałbyś kupić najbardziej technologicznie świeży produkt, to zdecydowanie warto go zobaczyć. W takim przypadku wybór jest bezsporny.

O czym zwykle nie mówią i co warto wiedzieć, wybierając Apple Watch

Apple wyraźnie określiło wybór konsumenta:

Jeśli rozważasz opcję budżetu – kup Apple Watch Series 3.

Jeśli masz pieniądze i chcesz kupić najbardziej zaawansowany technologicznie produkt – kup zegarek Apple Watch Series 5.

Wszystko byłoby proste i jasne, z wyjątkiem jednego ważnego szczegółu: materiałów, z których wykonany jest inteligentny zegarek.

W rzeczywistości należy pomylić nie tylko wybór odpowiedniego modelu Apple Watch.

Nawet budżetowy zegarek Apple Watch Series 3 ma dość szeroki zakres i przedział cenowy, co nie jest przypadkowe.

Cena 200 USD za najtańszy model nie jest tak niewielką kwotą, aby nie myśleć o wyglądzie i integralności urządzenia w trakcie jego noszenia.

Kupując najbardziej ekonomiczną wersję zegarków wykonanych z ich aluminiowej koperty i szkła mineralnego dowolnej serii – przygotuj się na zadrapania, pęknięcia i odłamki szkła.

Nawet najdokładniejsi użytkownicy zawsze mogą przypadkowo zaczepić zegarek i pozostawić zauważalne ślady na powierzchni urządzenia.

Tutaj płynnie podchodzimy do pomysłu, że warto pomyśleć o wyborze modelu zegarka ze stalową kopertą z szafirowym kryształem.

Taki model zegarka będzie znacznie bardziej praktyczny w codziennym użytkowaniu. Znacznie trudniej będzie je rozbić, pozostawić zadrapania na obudowie lub wióry na szkle.

Wszystko ma drugą stronę monety, a mucha w maści nie była kompletna. Faktem jest, że z powodu braku wsparcia ze strony operatorów komórkowych technologia e-SIM modele Apple Watch w stalowej obudowie z szafirowym kryształem w WNP nie są oficjalnie sprzedawane.

Jednak szafirowe wersje zegarka Apple Watch są sprzedawane nieformalnie, a sklepy oferują własną gwarancję.

Inną cechą jest to, że takie wersje inteligentnych zegarków mają cenę, która jest półtora do dwóch razy wyższa niż zwykłe wersje.

Który model smartwatch Apple Watch kupić w 2020 roku?

Autor tego artykułu wyraził swoją opinię i przedstawił kilka argumentów za wyborem jednej lub innej serii inteligentnych zegarków Apple.

Podsumowując powyższe, mogę polecić następujący algorytm wyboru inteligentnego zegarka:

Wybierz jeden z niedrogich modeli Apple Watch Series 3, 4 lub 5 w stalowej obudowie z szafirowym kryształem.

W przeciwnym razie: wybierz jeden z niedrogich modeli Apple Watch Series 3, 4 lub 5 w aluminiowej obudowie ze szkłem mineralnym, ale bądź przygotowany na pojawienie się zarysowań i zadrapań podczas noszenia.