W tym artykule postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie: „Który iPhone kupić w bieżącym roku 2021?” Jeśli określone funkcje i pewne parametry techniczne nie są dla Ciebie ważne, ale istnieje chęć zakupu smartfona Apple, to na to pytanie można odpowiedzieć krótko:

„Kup dowolny z obecnych modeli iPhone’a, na który pozwala Twój budżet”.

Dlaczego warto kupić aktualny model iPhone’a

Obecny iPhone to taki, który jest oficjalnie sprzedawany przez Apple i można go znaleźć w odpowiedniej sekcji oficjalnej strony internetowej firmy.

Od jesieni 2020 r. Oficjalnie w sprzedaży są następujące smartfony Apple: iPhone 12 Pro, iPhone 12, iPhone 11, iPhone XR, iPhone SE 2020.

W połowie października 2020 roku Apple zaktualizował swoją flagową ofertę w postaci modeli iPhone 12, iPhone 12 Pro. Nowe flagowce są oparte na najnowszym procesorze Apple A14 Bionic.

Istotne zmiany wpłynęły na wygląd urządzeń. Bezramkowa konstrukcja etui jest wykonana w duchu popularnego niegdyś modelu iPhone’a 5S. Wyświetlacz jest chroniony przez nową technologię Ceramic Shield.

Kupując aktualny model smartfona, masz pewność, że parametry techniczne urządzenia są aktualne, a wsparcie techniczne i serwis producenta będzie gwarantowane.

Kolejną przydatną „bułeczkę” może być bezpłatna subskrypcja usług Apple. Kupujący nowe iPhone’y, które są oficjalnie w sprzedaży, otrzymują roczną subskrypcję Apple TV.

Несколько телефонов iPhone

Jeśli nie możesz kupić obecnego modelu iPhone’a

Obecne modele iPhone’a zawsze mają wysoką cenę, to fakt. Jakiego wyboru dokonać w tym przypadku i jaki model smartfona kupić w 2020 roku? Autor tego artykułu oferuje własną odpowiedź na to pytanie:

„Kup dowolnego iPhone’a, na który pozwala Twój budżet. Ale pod następującymi warunkami: telefon jest nowy, nie jest aktywowany; sprzedawca udziela gwarancji na zakupiony produkt. „

W pierwszym kwartale 2020 roku, kiedy to piszę, „wypadło z drogi” i bardzo przyzwoite urządzenia nie są oficjalnie sprzedawane. Mowa o zeszłorocznych flagowcach iPhone XS i iPhone XS Max. Jesienią 2020 roku ze strony Apple zniknęły odniesienia do iPhone’a 11 Pro. Ustąpili miejsca obecnemu flagowemu iPhone’owi 12 Pro.

Ale to wcale nie oznacza, że ​​te modele telefonów straciły na znaczeniu. Wręcz przeciwnie, dzięki nowoczesnym właściwościom technicznym i doskonałemu wzornictwu urządzenia te wyraźnie straciły na cenie i stały się dobrą opcją do zakupu.

Budżetowe modele iPhone’a

Mówiąc o „budżetowych” modelach smartfonów Apple, po pierwsze: należy wziąć słowo „budżet” w cudzysłów; po drugie: biorąc pod uwagę parametry techniczne, możliwości i cenę urządzenia, nie można mówić o żadnej opcji budżetowej w klasycznym znaczeniu tego słowa.

Ten artykuł został zredagowany 16 października 2020 r. W tym roku, 2020, rola pracowników państwowych to iPhone XR oraz iPhone 11, iPhone SE 2020.

Wszystkie te modele smartfonów są oficjalnie prezentowane na stronie Apple. Dzięki temu można je zaklasyfikować jako aktualne modele urządzeń, które w przyszłości otrzymają wsparcie techniczne w postaci aktualizacji systemu operacyjnego.

Оригинальное изображение iPhone 11

Oryginalny obraz iPhone’a 11

Istotne różnice między iPhonem XR a iPhonem 11 to: procesor Apple A12 / Apple A13; jeden moduł kamery głównej / dwa moduły kamery głównej; brak układu U1 / obecność układu U1; niższy koszt / wyższy koszt – zgodnie z kolejnością wyznaczonych modeli.

Porównując iPhone’a XR i iPhone’a 11 – w większości przypadków spokojnie można dokonać wyboru na korzyść iPhone’a XR – jeśli zależy nam na porządnym gadżecie w przystępnej cenie.

Zakup iPhone’a 11 można polecić wtedy, gdy istnieje chęć zakupu nowoczesnego sprzętu bez przepłacania za starszego iPhone’a 11 Pro, iPhone’a 12 Pro i jednocześnie, dzięki czemu urządzenie jest nieco „świeżym” iPhonem XR.

Możliwości fotograficzne iPhone’a 11 są lepsze niż iPhone’a XR – to też uwaga, jeśli jesteś fanem fotografii mobilnej.

IPhone SE 2020 to raczej słaby model i nie jest to dobry wybór. Dzięki niewielkim rozmiarom i niskiej cenie urządzenie dziedziczy wiele funkcji iPhone’a 8, z wyjątkiem mocniejszego procesora Apple A13 Bionic. Autonomia iPhone’a SE 2020 roku nie jest mocną stroną urządzenia, delikatnie mówiąc.

Odnowiony iPhone

Odnowione iPhone’y to oficjalnie odnowione smartfony w fabrykach Apple, które trafiają do sprzedaży detalicznej po pełnym cyklu renowacji i rygorystycznych testach. Takie telefony są znacznie niższe niż nowe modele.

Oficjalnie odnowione iPhone’y to bardzo dobra opcja zakupu dla tych, których nie stać na zakup zupełnie nowego urządzenia. Chciałbym zaznaczyć, że odnowiony nie oznacza złej jakości.

Wizualnie takich smartfonów nie można odróżnić od nowych i nie są one w żaden sposób gorszej jakości. Zazwyczaj takie urządzenia docierają do fabryk Apple po wykryciu wady fabrycznej lub zwrotu. Po wyeliminowaniu wszystkich usterek i usterek, odnowione iPhone’y wyposażone są w zupełnie nowy zestaw słuchawkowy i ładowarkę.

Uwagi:

Odnowione iPhone’y oprócz obniżonej ceny mają krótszy okres gwarancji, który nie osiąga 12 miesięcy.
Czasami zdarzają się pozbawieni skrupułów sprzedawcy, którzy pod pozorem odnowionych smartfonów mogą sprzedawać odnowione urządzenia „rękodzieła” przy użyciu nieoryginalnych komponentów. Z reguły (choć niekoniecznie) są to bardzo przestarzałe modele smartfonów, jak iPhone 6S / 6S Plus, iPhone SE.

Starsze iPhone’y

W tej części artykułu muszę powiedzieć kilka słów o dość przestarzałych modelach iPhone’a, które wciąż są sprzedawane w sprzedaży detalicznej w nowym stanie. Akcje różnych sprzedawców wciąż pełne są takich modeli jak: iPhone X, iPhone 8/8 Plus, iPhone 7 / Plus.

Autor artykułu nie zaleca kupowania tych modeli iPhone’a. Wymienione powyżej urządzenia nadal dobrze wykonują swoją pracę i otrzymują aktualizacje systemu operacyjnego iOS. Ale są pewne „ALE”.

Ale od 2020 roku wszystkie są moralnie przestarzałe. Korzystają z przestarzałej metody odblokowywania Touch ID. Każdy, kto zacznie używać telefonu z nowym – Face ID, nie będzie już chciał wracać.

Kolejna ważna kwestia dotyczy kształtu wyświetlacza wszystkich nowych iPhone’ów, który ma na górze charakterystyczne wycięcie z powodu tzw. „Grzywki”. Wszystkie nowe aplikacje są opracowywane głównie dla nowego formatu ekranu.

Obsługa klasycznych proporcji i kształtów wyświetlania może nie zostać w pełni zaimplementowana lub całkowicie zignorowana. Od czasu wprowadzenia uderzanego ekranu w iPhonie X wyprodukowano dwie generacje iPhone’ów i jest bardzo prawdopodobne, że wsparcie dla standardowych, prostokątnych kształtów ekranu przez twórców aplikacji osłabnie.

Począwszy od iPhone’a XR i starszych, smartfony wyposażono w znacznie szybsze procesory Apple A12 / A13. W liniach obecnych modeli możliwości fotograficzne i autonomia zostały znacznie poprawione – ładowanie akumulatora wystarcza na cały dzień pracy w scenariuszach aktywnego użytkowania.

Jeśli powyższe argumenty Ci nie przeszkadzają, możesz przyjrzeć się bliżej „klasycznemu” iPhone’owi i wybrać odpowiednie urządzenie do ceny.

Funkcje starszych iPhone’ów

Rzućmy okiem na funkcje przestarzałych modeli iPhone’ów, które nadal można kupić w sklepach w nowym stanie.

iPhone X

Apple-iPhone-X

Obraz iPhone X

IPhone X to bardzo kontrowersyjny model smartfona Apple. Zakup tego urządzenia w 2020 roku to dość kontrowersyjna kwestia.

Jedną z cech iPhone’a X jest to, że ten konkretny model telefonu był w stanie ustanowić swego rodzaju anty-rekord – pozostał w sieci detalicznej (oficjalnie) przez nieco mniej niż rok.

Nabywcy pierwszych partii produktu napotkali wiele różnych problemów technicznych, których przyczyną najczęściej była banalna wada fabryczna.

Użytkownicy iPhone’a X najczęściej spotykali się z kiepskim wykonaniem obudowy, co przejawiało się piskiem. Innym znanym problemem były dość częste awarie wyświetlania.

iPhone X jest nadal w sprzedaży. Nie wiadomo, jak szybko Apple był w stanie wyeliminować wykryte usterki w najnowszych partiach telefonu. Wyraźnym plusem zakupu iPhone’a 10 może być jego stosunkowo niska cena.

Dziesiąty iPhone z technicznego punktu widzenia i konstrukcji już teraz jest bardzo przyzwoitym urządzeniem. Jednak przy zakupie należy zachować ostrożność i sprawdzić u sprzedawcy zobowiązania gwarancyjne, aby uchronić się przed ewentualnymi problemami.

iPhone 8 i iPhone 8 Plus

Apple-iPhone-8-Plus

Zdjęcie iPhone’a 8/8 Plus

Jeśli nie gonisz za najnowszymi innowacjami Apple, doceniasz klasyczne cechy konstrukcyjne iPhone’ów i jednocześnie chcesz mieć telefon o przyzwoitej wydajności sprzętowej, to przyjrzyj się bliżej iPhone’owi 8 lub iPhone’owi 8 Plus.

Te modele smartfonów są nadal wyposażone w fizyczny przycisk Home ze znanym czujnikiem Touch ID i klasyczną kontrolą interfejsu systemu operacyjnego iOS.

Dobra wydajność i szybkość zapewnia procesor Apple A11 Bionic, który jest dość produktywny jak na standardy z 2020 roku.

To urządzenie nie zawiedzie tych, którzy lubią robić zdjęcia i nagrywać filmy. Aparat nadal demonstruje przyzwoitą jakość powstałych zdjęć. Miłym dodatkiem będzie system ładowania bezprzewodowego, podobnie jak wszystkie nowoczesne flagowe urządzenia.

Charakterystyczne cechy iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus oraz dobra cena sprawiają, że model ten jest dobrym kandydatem do zakupu w 2020 roku dla osób, które rozważnie dokonują wyboru i nie są zwolennikami zbędnych wydatków.

O czym nie można zapomnieć – korpus urządzenia jest wykonany ze szkła. Nie ufaj zbytnio chwytom marketingowym i wiarygodności marki. Lepiej zadbaj o bezpieczeństwo swojego telefonu i kup zderzak.

 

 iPhone 7 i 7 iPhone Plus

Apple-Phone-7-Plus

Zdjęcie iPhone’a 7/7 Plus

Jeśli nie zdecydowałeś się na powyższe modele iPhone’a, możesz rozważyć opcje iPhone 7 lub 7 iPhone Plus.

Pomimo tego, że te modele telefonów były jeszcze kilka lat temu flagowymi, to wciąż jest to ciekawe urządzenie, które w 2020 roku mogłoby przykuć uwagę potencjalnych nabywców.

Niektórzy posiadacze iPhone 7/7 Plus nadal są zadowoleni z działania tych urządzeń i nie planują rozstać się z nimi w tym roku. Jeśli chcesz dołączyć do ekosystemu Apple i masz napięty budżet, możesz zdecydować się na siódmy iPhone.

streszczenie

Autor artykułu przedstawił własną opinię i starał się udzielić wyczerpującej odpowiedzi na rozważane pytanie. Opinia czytelnika może się różnić i nie pokrywać się z opinią autora artykułu.